Australské květové esence

Australské květové esence mě očarovaly před šesti lety. Tenkrát mi ukázala příroda, jakou obrovskou mocí oplývá. Když moje kamarádka začala s esencemi pracovat, lákalo mě zkusit to. A taky jsem je vyzkoušela… překvapilo mě, jakou rychlostí dovedou přinášet uvědomění a uvolňovat potlačené emoce. Také se po nich velmi rychle objevily živé sny z minulosti… jakoby se z podvědomí začala uvolňovat stará zranění. Zamilovala jsem si tyhle poklady a zúčastnila se kurzů…. nejprve ze zvědavosti – jak mohou takhle fungovat? A jak se vyrábí? Zajímal mě celý příběh.

Nakonec jsem se rozhodla si koupit set koncentrátů a začít s nimi pracovat. Líbí se mi, že esence mají jen samá pozitiva, žádné vedlejší účinky. Jsou vhodné pro všechny – zdravé i nemocné, děti všech věkových kategorií, dospělé i staré lidi, pro zvířata, kytky, čištění prostorů, navázání spojení s intuicí, zklidnění, soustředění, vztahy a sexualita, jako podpora v nejtěžších životních situacích nebo jen jako lék pro běžné potíže…použití je mnohostranné, snad na vše, na co si jen vzpomenete….

Nejvíc mě však zajímalo, jak fungují a jak se vyrábí…proto zde pár slov k jejich odhalení…

Zakladatelem Australských květových esencí je australan Ian White,

který vyrůstal v rodině spojené s kytkami a přírodou. V meditacích mu začaly přicházet postupně kytky…jedna za druhou. Kytek je 69 a jejich stručný popis najdete na stránkách lifedirection.cz v sekci jednotlivé esence.

Každá kytka v meditaci odhalila tajemství – co bude léčit a v jaké oblasti Austrálie ji najde. A tak kolikrát Ian cestoval několik hodin letadlem, vlakem a třeba i půl dne pěšky do hor, aby nalezl kytku, která se mu v meditaci krásně představila. Například kytka Dog Rose, která uvolňuje vnitřní strach, na něj čekala nad hučícím vodopádem a třásla se…při jejím sběru Ian zažíval velký strach, když se musel nahýbat nad vodopád. Nebo kytka Red Lily, která roste v močálu…brodil se v těchto vodách plných jedovatých pavouků a hadů, aby mohl kytku utrhnout. Vážím si každého člověka, který jde za svou intuicí a důvěřuje sám sobě…intuice nás vždy vede k věcem, které jsou prospěšné nejen pro nás, ale i pro všechny ostatní.

Květové esence se používaly již několik tisíc let před Kristem

… ale vývojem lidstva jsme začala více důvěřovat chemickým lékům, jejichž účinek je okamžitý… a pokud lidem chybí důvěra v přírodu ( tím pádem k Bohu/Vesmíru a tím pádem důvěra k sobě samým ), nemáme trpělivost čekat na účinek přírody. Zatím ještě někteří z nás mohou mít povědomí toho, že kytky nejsou dost silné na to, aby uzdravily některé nemoci. Je to jen mylné přesvědčení, které vás brzdí v možnostech!!!

Znovuobjevitel květových esencí byl ve 30. Letech 20 století  Eduard  Bach, který vyrobil esence z kvetoucích anglických bylin. On sám řekl, že těchto jeho 38 kytek bude lidstvo používat 50 let…po té se  objeví nové. A opravdu se po 50 ti letech začaly v meditacích Ianovi objevovat kytky Australské, které ho vedly na místa, kde rostou. Přicházely léčit témata, která se v předchozích 50 letech neřešila, jako je spiritualita a čištění starých nefunkčních vzorců myšlení. Přišly léčit přesně na míru to, co společnost potřebovala a potřebuje, famózní.

Proč Austrálie?

Právě v Austrálii najdeme nejstarší kvetoucí kytky na světě, které oplývají nesmírnou krásou a obrovskou silou…Austrálie je nejméně znečištěná, nebylo tam tolik násilý, válek a utrpení, jako na jiných kontinentech…oplývá velmi prastarou moudrou energií našich předků…

Fascinuje mě příběh kytky Pink flanel flower – byla botaniky považována za vyhynulou, ovšem po 50ti letech, po velkých požárech v Austrálii, se znovu objevila. Nachází se pouze na dvou místech zeměkoule a jedno z nich je Blue Mountain v Austrálii. Kytka je vysoce spirituální, také vyrostla ve spirituální oblasti, kde Ian vyfotil i anděla. Má 11 okvětních lístků plyšových jako medvídek. Působí na srdeční čakru, udržuje člověka ve vyšších vibracích – tzn. ve vděčnosti, pokoře a lásce. Je skvělá pro všechny, ale je úžasná pro děti, aby si zachovala srdeční čakru stále otevřenou. Je jednou z klíčových esencí při léčbě depresí a hormonální nerovnováhy u žen. Když se necítím ve své kůži, kytku si kápnu a do pár minut jsem jako vyměněná. Vycítila, že se potřebujeme opět otevřít a místo chtění, začít být opět za všechno vděční…

Nejvyšší modlitbou je vděčnost a tu Pink Flannel Flower přináší…

Zajímala mě jejich výroba a jak vlastně fungují?

Ian v meditaci dostane podrobný popis, kde se kytka nachází.  Dojede a někdy i dojde na místo určení, kde nalezne květ kytky…

někdy je mu oznámeno, že kytka potřebuje sluneční světlo, někdy i měsíční a ve kterou hodinu jí může utrhnout. Kytky se nedotýká rukou, ale klacíčky či plastovou pinzetkou, aby její energie zůstala čistá, nenarušená. Pak ji vloží do skleněné mísy, ve které má křišťálově čistou pramenitou vodu.

Kytku nechá ve vodě po určitou dobu na slunečním či měsíčním svitu, někdy vyžadují obojí, například Red Helmet Orchid. Po doporučené době kytku vyjme… v této chvíli jsou její vibrace – energetický otisk – obsažen v pramenité vodě. Voda se smíchá s čistou Australskou Brandy. Ta se nadále ředí a plní do lahviček jako koncentráty, které si může každý zakoupit u Martiny Smíškové.

Abychom lépe porozuměli :

užití květové esence je ve shodě s „doktrína signature“, což je soubor starodávných moudrostí, které říkájí, že každá plodina – ovoce, zelenina, kytka v sobě nese silný specifický vzor, který se v geometrii daného plodu profiluje do velmi přesné tvarové symetrie s určitým tělesným orgánem. V takovém případě, je dané ovoce zelenina nebo kytka přínosem nejen pro celý organismus, ale také pro daný orgán, kterému se podobá. Totéž platí pro symboliku květu, jeho barvy a tvaru.

Příklad pro lepší představu :

Peach flowered Tea tree : všimněte si, jakou barvu okvětních lístků kytka má. Zabarvení od bílé přes světle růžovou až po tmavě růžovou symbolizuje změny nálad. Kytička léčí změny nálad a navozuje harmonii v emocích.

Grey Spider Flower : kytka působí strašidelně, její květy vypadají jako vyděšená otevřená ústa… léčí fóbie a strachy

Výběr vhodných kytek

dle doporučení potřebujete vždy ty kytky, které se vám vůbec nelíbí, ba naopak vám připadají až odporné. A ty, které vás naprosto fascinují, líbí se vám a nejradši byste je měli doma vystavené na obrázku. Takže líbí a vůbec nelíbí, extrémy. Můžete vyzkoušet vybrat si dle obrázků sami.

Má práce spočívá v naladění se na člověka, který o esence stojí a cítí, že jsou pro něj vhodnou cestou. Kytky pro daného člověka ke mně přijdou a sdělí mi poselství.

Dále zjistím počet kapek z koncentrátu potřebných k namíchání esencí. Jedna lahvička esencí se užívá 3-4 týdny a z mé vlastní zkušenosti vím, že účinek esencí dojíždí ještě nějakou dobu po dobrání. I několik týdnů.

Do jedné lahvičky můžu namíchat 1 – 15 kytek dle toho, co kdo potřebuje v danou chvíli. Jsme velmi individuální bytosti a každý vstřebává působení kytek jinak. Například jsou citlivější lidé, kterým přichází změny okamžitě a lidé, kteří potřebují užívat déle. Ze své zkušenosti však mohu potvrdit, že tyhle esence jsou jemné, ale zároveň velmi účinné a vždy se po první lahvičce, někdy již po pár dnech užívání, odehrávají viditelné změny.

Dále nechávám na člověku, zda cítí, jestli bude pokračovat. V tomto případě přetestuji kytky, některé mohou zůstat, některé je čas obměnit.

Kladu důraz na pocity člověka, každého vedu k jeho intuici, aby si nacítil svou cestu sám. V první řadě je potřeba vždy respektovat svobodnou vůli člověku a být mu jen oporou, nikoli vůdcem. Každý v sobě má ukrytou hlubokou moudrost a obrovský potenciál, každý jste dokonalejší než si jen myslíte. ( Více si můžete přečíst v ebooku zdarma Všichni jsme hodni lásky, kde vám vyjasním, že jste dokonalí, jen je potřeba odstranit některé nezvané hosty v podvědomí a nabízím jednu s možností, jak to udělat ).

Existuje mnoho cest, kterými můžeme jít, já nabízím jednu z nich…kytky, které vnímám jako dar od Boha seslaný na pomoc lidstvu… jsou pro mě  požehnáním přímo od Boha. Tak proč jej nevyužívat?

Bůh nám dává mnoho příležitostí, darů a požehnání, jen je uvidět .

Vzkaz skrze meditaci z říše rostlin :

Přejeme si, abyste o nás smýšleli jako o živých bytostech a tak s námi také mluvili. Byly jsme k vám seslány z nebes. Jsme plody země a vy, drazí lidé, jste plody nebe. Jsme tu proto, abychom propojily nebe a zemi a spojily se ve vašich srdcích. Přicházíme vám pomoci a jsme vděčny, že tu pro vás jsme.

Esence přichází na pomoc opravdu všem, včetně zvířat:

 

Léčení koní, psů, včel a dalších zvířat prostřednictvím esencí

Na základě dlouholetých zkušeností s alternativní léčbou Australskými květovými esencemi, u kterých jsem se přesvědčila, že svou jemností a zároveň rychlou účinností, zvládnou uzdravit mnohé neduhy jak u lidí, tak u zvířat, nabízím všem, kterým záleží na tom, zda je léčba přírodní a pro zvíře příjemná, své služby.

Jak esence fungují a jaké neduhy již pomohly uzdravit? Nejlepší je zkušenost, některé z nich jsou zde:

Kůň, který se z vnitřních důvodů začal stahovat do samoty, nechtěl komunikovat s ostatními koňmi, byl vzteklý a rozmrzelý...po dvou měsících užívání kytek na harmonizaci vztahů a očistu vzteků, se opět navrátil ke svým zdravým vztahům…

Esence pomáhají léčit psychické a vztahové problémy, stres při převozu koní nebo čištění nepříjemných zážitků z minulosti, zklidnění v době Silvestra, kdy může být kůň velmi vystresovaný. Povzbuzují trávení, soustředěnost…dále je zde krásný příběh ženy a jejího koně, která si přála být s koníkem lépe propojená, aby mohli snadněji spolupracovat a rozuměli si…kytička Green Spider orchid jí sen splnila :). Působnost esencí pokrývá každičkou oblast života lidí i zvířat.

Vlastní zkušenost s naším novým společníkem mluví za vše: Byl nám darován roční pejsek,který byl od štěněte vystavován útokům druhého psa. Když k nám přišel, byl velmi ostražitý, vyjížděl nám po ruce a nemohli jsme ho pohladit ve chvíli, kdy usnul a ztratil kontrolu. Stávalo se, že nás skoro pokousal. Byl stažený, plný strachu.Vytestovala jsem mu esence na uvolnění a léčení starého zranění v podvědomí, které mu způsobovalo ostražitost a obranu. Po dvou měsících je to jiný pes…nyní si ve svém teritoriu, kam nás dříve vůbec nepustil, lehá na záda a projevuje důvěru odhalením svého bříška. Je uvolněný a hravý, začal se chovat jako bezstarostné hravé štěně. Nádhera.

Jsem přesvědčena, že rozprašovač s Green esencí by mohl řešit problém s parazity u včel. Především nemůže nikdy ublížit a navíc včely v jejich aktivitě navíc podpoří. Pokud jste odvážný ekologický včelař, doporučuji vyzkoušet tuhle novou účinnou cestu bez vedlejších účinků.

Esence jsou vhodné pro všechny zvířata bez vyjímky….

ZVÍŘATA SI ZASLOUŽÍ VŠE, CO SI MY SAMI DOPŘÁVÁME…

Příroda pomáhá přírodě…

S láskou a úctou Vaiana

Užívání esencí :

Esence obsahují malé množství alkoholu, ale i tak jsou vhodné i pro děti – Ian tvrdí, že větší množství alkoholu obsahuje jablečný džus než esence, takže s klidem můžete kapat vnitřně i miminkům…pokud by někomu chuť alkoholu překážela, doporučuji počet kapiček nakapat do vody či čaje a ihned vypít…

Esence můžete užívat nezávisle na jídle a pití, lécích ani alkoholu. Pokud dávku vynecháte, nevadí, kapnete si hned, jak si vzpomenete…

Nepokládejte esence k mobilu, pc, wifi routerům, rádiu apod. Pokud je převážíte, zabalte je do alobalu.

Nejlepší je mít esence na nočním stolku, aby vás mohly léčit i přes noc skrze lahvičku…předpokládám, že aktivní mobil na nočním stolku nemáte.

Tomáš Humhal
cross